Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Публикува

Gen.-Mastalir-2022-US-Space-Force-stands

 

🇨🇳🛰️🇺🇸 Не само че космически флот на Китай се разрасна значително през последното десетилетие, но все по-често се случва Пекин да използва маневриращи сателити да кръстосва геосинхронна околоземна орбита, за да държи под око и потенциално да навреди на своите американски колеги, според длъжностни лица от космическите сили и индустрията.

Китайските сателити се движат „зигзагообразно“ от височини над геосинхронната околоземна орбита надолу към по-ниски височини, често идвайки неудобно близо до сателитите на САЩ, заяви днес Клинт Кларк от Exoanalytics, компания за наблюдение на небето.

„Китай не стои мирно. Те са по цялото небе. Защо го правят? Това е, защото те идват за вас. В техните стратегически документи те казват, че който контролира космоса, контролира и Земята“, заяви той пред публика на конференцията Spacepower 2024 на Асоциацията на космическите сили в Орландо.

„Те вървят нагоре и надолу по пояса и излагат на риск всички. Периодично правят луди неща. Те ще се качат отгоре на сателит“, заяви Кларк. „И понякога ще го вдигнат и ще го преместят. Те практикуват всичко това.“

Сержант Роналд Лерч, главен капитан на космическите сили на САЩ, каза, че китайските автори открито са писали за заснемане на собствените очи на Космическите сили на САЩ, сателитите на Програмата за геосинхронна космическа осведоменост (GSSAP) и чисто новите класифицирани спътници за инспекция Silentbarker, които Космическите сили оперират съвместно с Националната служба за разузнаване.

Орбиталният флот на Китай се разви от 36 спътника през 2010 г. до повече от 1000 тази година, подчерта той. Текущият космически флот на Пекин включва 292 електрооптични и 43 радарни сателита за изображения на цели на Земята и 74 сателита за събиране на разузнавателни сигнали, според слайд, който той представи – заедно със слайд, показващ китайско изображение на GSSAP разузнавателен сателит и изображение на радар със синтетична апертура на военноморската база на САЩ в Норфолк, Вирджиния.

Във флота са включени и 60-те сателита, съставляващи Beidou – сателитната радионавигационна система, притежавана и управлявана от Китайската национална космическа администрация.

„И така, те преминаха от никаква или почти никаква възможност през 2010 г. до момента, в който имат собствен надежден GPS. 60 от тях — 24 в средна околоземна орбита, три в геосинхронна околоземна орбита и след това още три в наклонена геосинхронна околоземна орбита, и след това по едно резервно копие за всеки отделен космически кораб“, уточни той.

Нарастващите космически способности на Пекин означават увеличаване на способността на Народната освободителна армия да заплашва американските сили както в космоса, така и на Земята, алармират космическите сили и представители на индустрията тук.

„Разрушаващото нормите поведение е активирано поради способността им да разполагат с космоса и това, което той може да предложи“, каза Лерч, отбелязвайки, че поведението на китайците е „все по-упорито“ с нарастването на тяхната космическа мощ.

„Техните специфични цели са да могат да проследяват и да атакуват нашите активи с висока стойност във време и място по техен избор“, заяви пред репортери бриг. ген. Антъни Масталир, командир на американските космически сили в Индо-тихооеканския регион.

„Виждаме всички признаци, които сочат, че те могат да атакуват самолетоносачи на САЩ, както и активи с висока стойност във въздуха като танкери и самолети на системата за предупреждение и контрол на въздуха (AWACS). Това е стратегия, която да попречи на намесата на САЩ и за това е проектирана тяхната космическа архитектура”.

Масталир каза, че за да могат космическите сили на САЩ да се противопоставят на нарастващата заплаха от Китай, е важно службата да „мащабира нашите възможности, за да изпълни и надмине това, което се изисква в бъдеще, защото Китайската народна република се движи напред. След като те продължават да се развиват, ние трябва да сме готови да поемем тези предизвикателства.“

 

🔍 Frontline Monitor във Blogspot ▪️ Facebook ▪️ Telegram ▪️ Instagram ▪️ Twitter ▪️ Revolut ▪️ Buy Me A Coffee

  • Харесва ми! 1

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!