Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Публикува

Чета из уикипедия, че германците са били близки с аржентинците през Втората световна война. Това би предполагало съюз с тях, но той така и не става факт, предполагам, че заради отдалечеността от Европа. Но дали пък един такъв фронт срещу САЩ може да застраши сериозно американците.

  • Глобален Модератор
Публикува

Не може да ги застраши. Но при определени условия би могъл да послужи за осигуряване на бази за немските флот, ВВС, евентуално и армия.

Южна Америка е твърде далече и днес от световния политически театър. (Което в известен смисъл е добре за нея;) )

  • Глобален Модератор
Публикува

Никакъв шанс, дори и за фронт неможе да се говори, между САЩ и Аржентина има цял един континент разстояние! Освен, че Аржентина не е притежавала никакъв особен потенциал по принцип, камо ли пък да застраши по някакъв начин САЩ, единственото в което се е изразявала тази "близост", е че флотът им е странял от сблъсъци с немския, но така и така основния театър на военноморските бойни действия тогава е почти изцяло в Северния Атлантик.

  • Глобален Модератор
Публикува

Да, освен всичко друго Аржентина, макар и голяма държава, няма достатъчен военен потенциал. Тя е голяма само по територия, всъщност.

  • Глобален Модератор
Публикува

Ами разполагат с голям запас от природни ресурси (чвключително енергийни), но и това е крайно недостатъчно. Може би биха могле да помогнат повечко на японците, ако след избомбването на Пърл Харбър бяха успяли да разрушат и Панамския канал и Аржентинците попречат на щатските кораби от Атлантика да се прехвърлят срещу японците - целия Пасифик остава под контрола на Япония, а Западното крайбрежие на САЩ + докъдето могат да стигнат навътре японските бомбардировачи - в критично положение.

За Аржентина имаше теории преди време, че през май 1945 Хитлер успял все пак да се изниже от Берлин и с подводница да достигне аржентинското крайбрежие където се укрил. :punk:

  • Потребител
Публикува

КГ, Warlord, но, може би не съм съвсем точен, ала Аржентина не се ли явява нещо като убежище за много от висшите немски държавници след капитулацията на Германия. Предполагам, че в повечето латиноамерикански страни преобладава американското влияние. Но едно обявяване на война на САЩ от страна на Аржентина би трябвало да доведе до струпване на войски, необходими за война срещу Германия. Може би не съм прав, но има ли нещо вярно в това мое мнение.

  • Глобален Модератор
Публикува (edited)

Ами щяха да ги спукат от бомбардировки докато не се предадат, в краен случай - морски десант в Патагония или край Буенос Айрес и са дотук, а и много добре са го знаели затова правилно са избрали неутралитета.

Иначе е имало и про-германски правителства и диктатори в Южна Америка, Алфредо Стреснер в Парагвай например, освен Аржентина, където се твърди че е избягал и хърватския диктатор Анте Павлич.

А висшите немски държавници след капитулацията са изправени пред Нюрнбергския процес, на който далеч не са смятали да ги пращат на почивка в Южна Америка ;)

Редактирано от Warlord

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!