Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Публикува
Милиони мексиканци искат американски паспорт и вътре в щатите /нелегални емигранти/ и вън от щатите. Ама там нещо паспортите не играят. Едно е желанието, друго международното право.

Ако осетинците и абхазците са с руски паспорти и според тях без грузински, тогава нарушават законодателството на пребиваване в чужда страна. Следва да се екстрадират в страната чиито граждани са и да им се сложи "черен печат" на паспортите за 10 години. Средно няма. Или-или. Норми...

Иванко ,по твоята изоглавена логика значи контингентите на НАТО и САЩ в Афганистан и Ирак са съответно граждани на тези страни.

Не ставай гадно нахален ,банален и американизирано розов !!! :thmbdn::doh:

Не говоря за гражданството на руската окупационната войска, а за осетинците и абхазците. Неточно ти е сравнението между тях и войските на НАТО.

  • Мнения 130
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Публикува

Учудвам се на проруските настроения по темата. Разпада на изкуствени държави без здрави икономически основи е естествен, но в случея с Грузия не е така. Поредната страна заложник на руски имперски напъни. Ю. Осетия е окупирана от Русия, Която е част от Грузия. Грузинците не са стока, но в сега симпатиите ми са на тяхна страна. Перверзията е, че ги бият и ги наричат побойници.

  • Потребител
Публикува
1. За колко време кандидатстващите българи /подчертавам - българи/ от Македония, Молдова, Банат и Косово - за колко време се сдобиват с български паспорти? А македонските специално и не са били лишавани от гражданство от наша страна след 1944 г. За разлика от осетинците, които са били граждани първо на Грузия /а не на Русия/, после на големия съюз на републики - СССР.

За около 4 дни, може и повече зависи на какъв чиновник попаднат. Е и?

Кажи им на тези дето кандидатстват че са българи, насаме и на тяхна земя да видиш колко българи се чувстват те самите. А пък тва се нарича и право на самоопреляне.

  • Потребител
Публикува
Перверзията е, че ги бият и ги наричат побойници.

Сигурно си от хората, които след като пребият жена им и никой не се е намесил междувременно, седиш и чакаш да започне цивилизован разговор с побойника, понеже бил по ниска категория...

  • Потребител
Публикува
За около 4 дни, може и повече зависи на какъв чиновник попаднат. Е и?

Ако не възразяваш, ще подчертая за четящите след нас твоето утвърждение относно това, за колко време кандидатстващите българи от чужбина получават български паспорт на граждани на Република България:

"За около 4 дни, може и повече зависи на какъв чиновник попаднат. Е и?"

  • Потребител
Публикува

Ето вече излизат на бял свят разликите между Косово и постсъветските сепаратистки райони. Ако този западен намек не се схване от сегашното ръководство на РФ, международната общност ще доискаже изречението - че Милошевич всъщност копира направено по-рано в постсъветските сепаратистки райони, с последваща аналогия с неговия съдебен статус за руския генералитет и политици:

До того, как войска НАТО вошли в Косово, албанское население подвергалось гонениям со стороны войск Милошевича, который хотел расширить сербскую территорию. В Абхазии и Южной Осетии все обстоит с точностью до наоборот: грузинское население изгонялось еще в 1990-е годы получавшими от России поддержку боевиками. В Южной Осетии этнические группы в мирное время без проблем соседствовали друг с другом. До начала гонений грузины составляли в Абхазии 52% от общего числа населения, то есть большинство, абхазы – 21%. При этом в Косово большинством всегда были албанцы.

Вторая логическая ошибка: в то время как в Косово западная миссия в течение многих лет пыталась гарантировать временное компромиссное урегулирование с Сербией, Россия препятствовала в грузинском регионе любому политическому прогрессу, раздав населению российские паспорта и не поддерживая посреднических усилий. Тем самым Москва доказала, что она предпочитает неспокойную обстановку на своих границах ориентированному на будущее сближению этнических групп, отмечает немецкое издание. (Полный текст на сайте InoPressa.ru)

Третье отличие: ЕС всегда ясно давал понять Сербии, что независимость Косово является промежуточной ступенью, претворяющей вхождение региона под крышу ЕС. Таким образом, ЕС заботится о перспективе для обеих сторон, и новое сербское руководство серьезно относится к этому обещанию. Если Европа справится, то регион срастется вновь быстрее, чем это произошло бы во время войны.

Россия, которая всегда отказывала народам внутри страны в праве на самоопределение, оставляет мало надежд на примирение и вызывает мало доверия в роли адвоката при решении межэтнических проблем. Однако Россия контролирует эту территорию. В этой связи раскол возможен даже при том, что сравнение с Косово ошибочно.

http://www.newsru.com/russia/18aug2008/sueddeustche.html

И по-лошото е, че едното е разпад на Югославия, другото е разпад на СССР - а направили се прецедент за второто, то неминуемо ще има сила за всички /без изключение/ бивши съветски републики, в т.ч. Россия. Руските политици не трябва да подклаждат жаравата, а да я потушават. Като духат сега в жаравата, може да избухне в лицето им.

Между другото:

Предвид това, че вече 2 - ри ден руския генералитет /партията на силовиките/ не изпълнява заповедта на своя президент Д.Медведев за изтегляне и е ясно, че не припознават политическия си шеф-главнокомандващ, няма да е чудно, ако "след кратко, но тежко боледуване" почине президента. Нещо като преврат. Путин тогава ще бъде и.д. А после пак избори... Този филм сме го гледали май. Ще следим.

  • Модератор Военно дело
Публикува

Иванко, не Русия нападна Грузия, а Грузия Осетия. Когато "нашите" (грузинците) бият "лошите" (осетинците) всичко е наред, но все пак насилието го започна Саакашвили. Само не знам как виждаш Русия да освободи Тбилиси без да си навлече международно неодобрение. Грузинците сами ще свалят тоя лумпен с болен мозък който си позволи да обяви война на Русия. Тази война също ще допренесе за засилване на руските позиции в пост съветското пространство показвайки какво ще се случи на тези които не слушкат и се правят на отворени. По същия начин по който американците напляскаха Саддам показвайки на целия свят че каквото те решът това ще е, независимо има или няма Ирак оръжия за масово унищожение. А прочее позорното държане на грузинската армия която заряза най модерното си оръжие показва колко сериозно възприема тази война грузинския народ.

  • Потребител
Публикува

Frujin Assen, Грузия не може да нападне Осетия, защото няма такава. Все едно България да нападне Благоевградски окръг.

Какво нападение е направил Саакашвили? Руската частна армия на Кокойта обстрелва всяка вечер грузински села. Нормално е да има "действия по въвеждане на конституционен ред". Това е като ромите от Факултето миналата година. Палеха, биеха, обстрелваха с камъни минаващи българи наоколо. Нашите вкараха жандармерия и възстановиха "конституционния ред". Е, ако насреща бяха с базуки, танкове и картечници, нямаше да е само лековъоръжена жандармерия, а спецчасти - както направи грузинския президент. И Путин преди това в Чечня /съзнателно Саакашвили използва неговата формулировка, за да покаже двойния стандарт на руската политика/. С изключението, че Путин извърши чудовищна война и геноцид срещу мирно население, а Саакашвили не.

  • Модератор Военно дело
Публикува

Осетинците са си народ, и автономна република (държавна структура) още от съветско време. Никой не може да ги съди че искат независимост и предпочитат Русия пред Грузия. По същия твоя принцип косово също беше част от сърбия, и там живееха сърби, но ето че това не попречи на американците да бомбардират Белград.

  • Потребители
Публикува
С изключението, че Путин извърши чудовищна война и геноцид срещу мирно население, а Саакашвили не.

Иванко ,това са пълни глупости .

САТАНА-ШВИЛИ започна ВОЙНА С Катюши по мирно население!!!!!!!!!

Казвам ти го за десети път следващия път ще помоля модераторите да ти изтрият несвързаните СПАМОВЕ!!!

Всеки знае и баба ми дори ,че войната започна с настъпление на грузниските марионетни сили ,които се ръководят от Натовски и израелски експерти! :diespam: :diespam: :diespam:

Забравяш ,че както има Осетинци /алани/ ,така има и абхазци. Аджарите са нещо ,като наште помаци. Освен това забрави да споменеш ,че в Грузия също живеят над 30народности ,ако не и повече . Дурак Саакашвили си мисле ,че може да измъдри някаква Велика Грузия .Такова животно нема.

  • Потребител
Публикува

Осетинците винаги са били малцинство в Осетия. Абхазците винаги са били малцинство в Абхазия. Така както и македонците винаги са били малцинство в Македония /за тези, които не знаят - македонец това е "влав"-куцовлах, цинцар, егупец. Такъв какъвто е Бранко Цървенковски. Мнозинството винаги са били българите/.

Границите на републиките в бившия СССР са чертани по политически причини от Сталин. Това, че е начертана граница на малцинствени републики в Грузия, не омаловажава наличието на грузинско мнозинство в Абхазката автономна република и Южно-Осетинския автономен окръг. И това мнозинство трябва да се върне в родните си земи /след етническото прочистване от 1992 г. насам/ и да участва в един референдум. За да е този референдум законен и да породи сила.

В Косово сърбите дали са били мнозинство? Всъщност няма значение. Всички имат равен глас на референдума. Сърбите имха възможност да гласуват на референдум. Мнозинството в Абхазия и Южна Осетия е нямало никога досега от 1992 г. насам.

Рицар, какви спамове? Точно от теб не мислех, че ще тръгне триенете на постове и банове за опонент в разговор. Всъщност в грузинската политика не ми е номер едно Сакашвили. Той направи много за страната си - икономика, армия, социални дейности, демократични промени и успешно интегриране на третия сепаратистки лужковски проект - Аджарската република. Тя е с много голяма независимост в рамките на Грузия и е туристически рай в момента. Цъфти, за разлика от останалите две окупирани от про-лужковски кръгове северни сепаратистки райони. Моят фаворит винаги е бил настоящия политически и личностен противник на грузинския президент и той се казва Ираклий Окруашвили. При него няма лабово. След Саакашвили е той или Нино Бурджанадзе. Самият Окруашвили е цхинвалец /грузински Борис Дрангов, един от стотината и повече хиляди прогонени грузинци при етническата чистка от 1992 г./. А както съм казвал, моралът и духът на тези млади хора е много висок, преследват целите си неотклонно.

  • Потребители
Публикува
Рицар, какви спамове? Точно от теб не мислех, че ще тръгне триенете на постове и банове за опонент в разговор. Всъщност в грузинската политика не ми е номер едно Сакашвили

Никой ,няма да тръгне да те трие , казах ,че ще предложа ...

Остави тези Окру и Нино , нямам нищо против грузинците , не съм бил там ,но имам 2-ма много добри приятели грузинци , с единия даже сега сме заедно , но въпроса не е там .Сега иде реч за предателя САТАНА-швили и клоаката ,която тласкат Грузия в пропастта ....

А както каза ,младия Кадиров ,видяхме го тоя Саакашвили ,как може да бяга . И недей намесва Дрангов тука. Нищо не пасва ......

Нещастния грузински предател побегна при първото избръмчаване на машина ....

  • Модератор Военно дело
Публикува

И значи какво, щом грузинците са мнозинство в осетия, значи осетинците нямат право на собствена държавност? На този принцип и българите са били малцинство в собствената си родина преди 1878 (най многобройни, но по малко от всички останали взети заедно) и излиза че Левски и всичките наши революционери са терористи?

На всички беше ясно че Русия няма да остави осетия на грузинците, с какъв акъл Саакашвили предизвика война? Кой крив кой прав не важно, важното е в кой е тоягата, а тя е в Русия и беше ясно че грузинците накрая ще изядат боя.

  • Потребител
Публикува

Нещата горе-долу почват да се поизясняват. Грузия се доближава до НАТО, последните затягат обръча около Русия ( ПРО-то в Полша, изказванията от днес как Русия ще бъде наказана за действията си )... Въобще колкото и противен да ни е Саакашвили, трябва да признаем, че "движи" страната си към стратегически за нея цели като членство в НАТО, макар че за ЕС има доста да почака :hmmm:

Жалкото от целия този конфликт е, че пострадаха невинни хора ( без значение грузинци, руснаци, осетинции т.н.

И за какво ?

  • Потребител
Публикува
Нещата горе-долу почват да се поизясняват. Грузия се доближава до НАТО, последните затягат обръча около Русия ( ПРО-то в Полша, изказванията от днес как Русия ще бъде наказана за действията си )... Въобще колкото и противен да ни е Саакашвили, трябва да признаем, че "движи" страната си към стратегически за нея цели като членство в НАТО, макар че за ЕС има доста да почака :hmmm:

Жалкото от целия този конфликт е, че пострадаха невинни хора ( без значение грузинци, руснаци, осетинции т.н.

И за какво ?

Каквото казваше Иванко Тертер на 7 август, взе да става... :!!!: Препрочитайте пак политическите анализите направени с трезво мислене в стихийната обстановка на военните действия.

Жалко за предсказуемия избор на стратегия от руската сегашна политическа класа. Можеха елегантно да закрият въпроса, ако искат. Явно обаче този дребен въпрос за тях е мизерена предпоставка за някаква по-голяма цел. Тази цел обаче може да бъде най-голямата геополитическа катастрофа на ХХІ век, подобна на изказаното от Путин, че "разпада на СССР е най-голямата геополитическа катастрофа на ХХ век".

  • Потребител
Публикува
И значи какво, щом грузинците са мнозинство в осетия, значи осетинците нямат право на собствена държавност? На този принцип и българите са били малцинство в собствената си родина преди 1878 (най многобройни, но по малко от всички останали взети заедно) и излиза че Левски и всичките наши революционери са терористи?

На всички беше ясно че Русия няма да остави осетия на грузинците, с какъв акъл Саакашвили предизвика война? Кой крив кой прав не важно, важното е в кой е тоягата, а тя е в Русия и беше ясно че грузинците накрая ще изядат боя.

Фружин, ще използвам една твоя много правилна мисъл.

Наслагваш събития от една епоха, като стандарт за друга епоха... Международно глобално законодателство имало ли е в 1877 г? /Не включвай двустранни или тристранни договори, каквито е имало още от античността насам/.

ОН и ООН са съответно от 20-те г. на ХХ в. и от средата на ХХ век. Конвенциите всичките са от ХХ век. Да ги използваме за назад ли предлагаш?

Ако международното право е /както казва идеолога на Кремъл Ал. Дугин/ "тот кто с нами, тот молодец" /междунардното право е за тези които са наши, т.е. безпринципи и стабилитет/, тогава да тръгваме: Какво, като турците са малцинство в България. Не могат ли да имат своя държава, там където си поискат и ги има компактно /независимо, че могат да са малцинство в тая част от страната, ама може да се прочисти от "миротворци". Не е проблем/. Айде тогава и за всички републики от Руската Федерация. Едната от тях формално даже не е заличавана, т.нар. Ичкерия /просто и е убит последния законно избран президент Масхадов, при признати избори вкл. от Кремъл/ и т.н. нямам време да изброявам.

  • Модератор Военно дело
Публикува

Искам да кажа че всеки е в правото си да гони своите си интереси. Но когато си наясно че армията ти е слаба, и твоите могъщи съюзници едва ли ще си развалят рахатлъка с Русия заради теб. Е тоя Саакашвили наистина не е добре. Грузия ще види НАТО вече само през крив макарон. Френският президент си го е казал почти в открит текст че докато Грузия има проблеми с Русия в НАТО няма да я пуснат.

  • Потребител
Публикува

Смятам, че Буш, посредством Саакашвили предостави шанс на Кремъл да се отърве от "горещия картоф" наследен от 1992 г. Трябваше само да се направи - пас. И без това до 8 август вече всичко бе приключило. Самия Кокойта още на 4 август се изниза от Цхинвали. Неговата частна армия не удържа и половин ден провинцията. Шансът бе, че Кремъл и Вашингтон можеха съвместно да "натупат" за парлама доведените си деца /Кокойта и Сааката/ и да се въведат независими миротворци от ООН, наред с останалите руски /това щеше да е голяма победа за пред света за Кремъл/. Подобно в Абхазия без допускане на военни действия. Оттам се приема един план подобен на този какъвто предложи Саакашвили преди 2 години - Южна Осетия се въздига в ранг от окръг на република в състава на Грузия /статут подобен на Аджария, за която никой не си спомня че имаше един приятел на Лужков за местен дерибей Абашидзе - сега е в Москва, къде другаде?!/. Южна Осетия и Аджария имат собствен парламент, вътрешно самоуправление и всичко като всяка република. Абхазия и Грузия от своя страна правят Федерация - т.е. стават равнопоставени субекти в една федерация. Какви повече отстъпки да се искат от страна - жертва на етническа чистка /грузинците/? И всичко е на ръба /защото е постигнато посредством етническа чистка и с насилие/, но все пак е в рамките на международното право.

Другия вариант, ако са ербап - съгласие от Русия и Грузия и ООН за референдум за независимост, като безусловно се признават резултатите от всички. За да се признае от всички, той трябва да е законен. За да е законен, трябва всички жители на тези региони да имат свободно право на глас. За да имат такова равно право, преди референдума следва да се върнат всички прокудени жители на тези провинции и се възстанови статута-кво от 1991 г. за етническия състав. Това, като стане - хайде воля ваша, гласувайте! И няма вариант за федерации, републики в състав на държавата и др. При отхвърляне остават субекти от ранга, който са имали - Южна Осетия е автономен окръг, Абхазия само република в състава на Грузия /както сега Аджария/ или даже Грузия става единна монолитна държава, без никакви автономии и провинции в нея /както е България/, въпрос на избор на гласоподавателя.

Всъщност миротворците от 1992 г. имат за задача да опазят ситуацията от осъществяване на варианта посочен в последния абзац. Те опазват статуса-кво консервиран след чистката. Това е простата реалност.

  • Потребител
Публикува

Иванко Тертер, я дай пак какво си казал на 7-ми август, че нещо не мога да го намеря. Първото мнение в тази тема е от 9-ти.

  • Потребител
Публикува
Иванко Тертер, я дай пак какво си казал на 7-ми август, че нещо не мога да го намеря. Първото мнение в тази тема е от 9-ти.

9 август

  • Потребители
Публикува (edited)

ИВАНКО!!!!!!!!!!!

Смятам, че Буш, посредством Саакашвили предостави шанс на Кремъл да се отърве от "горещия картоф" наследен от 1992 г. Трябваше само да се направи - пас

(....................)

Можеш да лягаш и ставаш с лекциите на ЗБИГИ /Збигнев Бжежински / доколкото разбирам ,предпочиташ да ги четеш в превод през едно опулено момченце /Мони Паси/ , но забравяш ,че руснаците съвършенно са наясно ,че целта на НАТО е унищожението на Русия ,което задължително засега минава през Иран и сега имат чудесна възможност да парират всякакво нападение над Иран .

Къде я обкръжаващата тактика на НАТО???Къде ги Средна Азия ???Армения ???Иран ????

РУСИЯ СЕ ВЪРНА В СРЕДНА АЗИЯ. ЗАБРАВЕТЕ ЗА НАПУК-О , ДЖЕЙХАН -ЗАОБИКАЛЯН И ПРОЧИЕ АМЕРИКАНСКИ ПЪТУВАЩИ ЦИРКОВЕ.....

Ти май ............ отделяш грузия от цялата тази мозайка. Включително и това ,че 500 год. кланета на мюсюлмани над грузинци не са ги отрезвили и сега напук на всякаква ЛОГИКА СА СУПЕР ТюРКОФИЛИ???

Редактирано от КГ125
  • Потребител
Публикува

Иванко Тертер, според мен "политическите ти анализи направени с трезво мислене" са нито анализи, нито пък са правени с трезво мислене. Колкото и да ти се иска, никой няма да допусне разпадането на Руската федерация. Колкото и да ти се иска. Не виждам как може да си на страната на Грузия, особено в този конфликт. Саакашвили не се церемони да използва живота на своите и чужди невинни граждани, само и само да вкара Грузия в НАТО. Та това е отблъскващо. Сигурен съм, че и много грузинци мислят така.

И едно предложение - виждам, че използваш доста манипулативност в аргументацията си. Осетия била като Благоевградска област. Аха....... и затова Саакашвили използва артилерия срещу своите граждани. Гений е тоя, гений.

  • Потребител
Публикува

Ако позволите, бих искал се отклонил малко от събитията в последните седмица-две, но мисля, че има връзка с темата. Моето ( то не е мое собствено, но се придържам към подобна линия ) мнение, че причината за всички тези конфликти от края на 20в. и началото на 21в. се корени в революцията от 1917г. Преди това Руската империя е разделена на губернии и всяка присъединена област получава такъв административен статут. Какво става през 1917г.? Самата социалистическа революция по определение трябва да е световна, а падането на РИ е само етап. По-късно Сталин ще попромени тази постановка, макар че официално отпада от доктрината на СССР към средата на 80-те. И за да се имитира подобна "световност" започва раздробяване на старата империя на автономни области и републики с ясното съзнание, че бидейки социалистически, те са завинаги обвързани с центъра. Това спомага и при по-нанатъшното им поглъщане от СССР. Обаче границите?! Как да се очертаят новите граници? Всъщност, това едва ли е бил голям проблем при осъзнаване на съответните политически перспективи тогава.

И идва 1989г... Почват претенции, къде основателни, къде не. Сочат се границите, установени пак от този омразен им ком.елит. Погледнато от тази точка зрение, нещата са доста оплетени, а прецеденти като Косово, само допълнително размътва и без това мътната вода.

  • Потребител
Публикува
Моето ( то не е мое собствено, но се придържам към подобна линия ) мнение, че причината за всички тези конфликти от края на 20в. и началото на 21в. се корени в революцията от 1917г.

Коце, дето се вика, "здрасти". Много ясно, че проблема се корени и в това. Няма значение. Чертаенето на границите там е било на парче, с много политика и стратегия, без съблюдаване на етнически принципи и исторически такива в много от случаите /в този смисъл и отнемането на Сочи от Грузия /1920 г./ и очертаването в нейните граници на автономни образувания /1921 г./. Това е частния случай. Други има с Пыталовский район отнет от Латвия и присъединен към Русия. Отнемането на Крим от Русия и придаването му към Украйна и т.н. и т.н. Към момента това е даденост. Било какво било. Както и да е:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%...habetically.png - това са границите на републиките на бившия СССР.

Ако само на една от тях бъдат по някакъв начин променени границите, това вече е прецедент за разпада на СССР, като специфичен случай. Така, че много трябва да внимават бившите съветски републики без изключение и да решат - ще правят ли прецедент касаещ всички тях или не. Ако е второто смятам би било най-добре. ЕС може да е за пример. И там има някакви нерешени въпроси за граници, обаче интегритета спомага да се потушава всичко негативно.

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!