Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Администратор
Публикува

Адаптиране на космическа технология за лечение на рак на гърдата

Изследователи от Медицинския център на Университета Ръш и от Националната лаборатория в Аргон извършват съвместно изследване, за да определят дали техниката за получаване на изображение използвана от НАСА за проверка на космическите совалки може да бъде използвана, за да се определи предварително увреждане на тъкани, което често се случва при пациентки с рак на гърдата, които са лекувани с лъчетерапия. Изследването проучва използваемостта на триизмерната термална томография в радиационната онкология.

Предварителните резултати от изследването са обявени на годишната среща на Американското дружество за радиационна онкология (ASTRO), проведена в Чикаго в периода 1-5 ноември 2009 г.

При около 80 процента от пациентките с рак на гърдата, които биват подложени на лъчетерапия, се наблюдава остра кожна реакция в различни степени. Най-острите реакции причиняват дискомфорт и болки на пациентките и понякога се налага прекъсване на терапията. Степените на кожната реакция варират и е трудно да бъдат предсказани.

„Понеже реакциите обикновено се появяват между 10 и 14 дни след началото на терапията, ако можем да предвидим кожната реакция по-скоро, то ние ще можем да приложим превантивно лечение за да максимализираме ефективността и да минимализираме прекъсванията на лъчетерапията“ казва д-р Кетрин Грим, професор по радиационна онкология в Ръш.

Целия материал: http://nauka.bg/index.php?mod=front&fnc=pub_page&pid=12406

  • 5 месеца по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!